St. Louis Track Club Marathon Relay
Forest Park
Sunday, December 5, 2004
POA Time Team Name Category Cat Place Name Gender Age
1 2:20:32 GAME OVER Male Open 1
MIKE AITKEN M 22
DAN MINER M 19
STEVE BENDER M 18
SOIMO KIPLOGAT M 20
2 2:25:06 180 ENERGY RUN Male Open 2
JACKSON JOHNSON M -
MIKE MCBRIDE M -
JAY ORR M -
JEFF KELLY M -
3 2:29:42 PARKWOOD WILD COLTS Male Open 3
CHRIS THIELKER M 18
MAX HACKER M 17
ANDREW WIESER M 17
NATHAN AHART M 18
4 2:30:29 TEAM SUMAC Male Open 4
BEN MURPHY-BAUM M 16
DAN MEIER M 17
DREW KAISER M 17
JOHN OLIVER M 19
5 2:33:59 TEAM 208+ Male 200+ 1
CHRIS LINGLE M 53
BERNIE VIOLAND M 54
RAY BATTISTINI M 52
JOHN WEGHORST M 49
6 2:34:35 NAKED BULL RATS Male Open 5
JASON MCCOSKEY M 18
DANNY ROONEY M 17
ALEX HOLLENBECK M 17
TRAVIS YEAGER M 17
7 2:35:25 STOP PRE Male Open 6
RYAN DOYEL M 16
CHRIS SEILER M 16
THOMAS ALBES M 15
MICHAEL BOYD M 18
8 2:35:38 E-TOWN BALLAS Male Open 7
MIKE OLDROYN M 18
PAUL SLIMMERMAN M 16
JAMIE LEE M 17
CHRIS COLESWORTHY M 18
9 2:37:06 MATT’S TEAM Male Open 8
MATT BONASTIA M 30
JOHN RUSSO M 30
ANDY BRENDEL M 25
CHRIS ARNOLD M 34
10 2:37:14 CAPT. SATCHEL & SAD PANDAS Male Open 9
MICHAEL RADTHE M 17
KYLE ROOD M 16
RYAN MOORE M 16
CODY GRASSER M 18
11 2:37:31 THE CHAMP’S CHAMPS Male Open 10
TOMMY EVANS M 17
TYLER HARRIS M 16
JOSH ANDERSON M 17
NATHAN JOHNSON M 16
12 2:39:16 ORPHANS Male Open 11
JORDAN WHITLOCK M 17
TRAVIS BIERMAN M 21
TRAVIS LAVIN M 16
JAY MARCUM M 18
13 2:41:12 AGAINST ALL ODDS Male Open 12
JORDAN STONE M 31
JEFF ALBACH M 18
JIM AKINS M 32
SAM SNERBUSH M 17
14 2:41:52 OUTLAWS Male Open 13
JAN DEWEER M 34
RYAN ROTH M 31
SAMI BARMADA M 28
DOUG NISHIMURA M 36
15 2:42:47 RUFFLES HAVE RIDGES Mixed Open 1
MICHAEL DORSEY M 21
CHRIS TERRY M 22
KRISTY SULLIVAN F 20
SARAH VINSLOUSKI F 18
16 2:44:32 TRAPPERS Male Open 14
BRANDON KAY M 17
DERRICK WISEMEN M 16
ANDREW TRAPP M 17
JER NIXON M 16
17 2:44:37 FLYERS Male Open 15
KYLE AUBUCHON M 16
KEVIN KNUEPFER M 15
ALEX KEUFFMEN M 16
ZACH KASSMAN M 16
18 2:47:35 JEFF CITY SUPER SENIORS Mixed Open 2
ANNIE EVEN F 18
ANNIE JENNELT F 18
JAMES MURPHY M 18
NATHAN ALLEN M 18
19 2:48:03 LEA & THE MAN-SERVANTS Male Open 16
PAUL BELLORA M 17
KEVIN ARENDS M 17
LEA GARCIA F 18
 -
20 2:49:26 PRETTIEST BOYS IN THE LAND Male Open 17
ARCHI STUK M 16
MIKE SHIRAR M 17
ALEX GERTEIS M 15
NICK CARPENTER M 18
21 2:49:48 ROAD RUNNERS Male Open 18
THOMAS WIESE M 15
JACK CHENAULT M 16
BRET DONOVAN M 15
TERRY WIESE M 52
22 2:50:37 LONG’S TEAM Male Open 19
MATTHEW` LONG M 27
JEFF LEONARD M 24
BRIAN SCHOENHOLZ M 26
KATIE SNYDER F 27
23 2:52:15 THE OLD MEN Male 160+ 1
ROBERT FUERST M 43
RON EISENBERG M 33
ROB SCHULTZ M 44
ANDY KNUDSEN M 40
24 2:53:20 THE D BOYS Male Open 20
SAMUEL GEDRIS M 16
JON YOCH M 16
DANIEL DUNBAR M 15
 -
25 2:53:47 OTHER TEAM IS PRETTY UGLY Male Open 21
MIKE SPEWAK M 16
MIKE CARROLL M 16
TOM WALL M 17
JOSH SAMS M 16
26 2:54:08 PAIN MONKEY PANDEMIC Corporate 1
REZA GARROW M 27
JAMES COCOYNE M 22
KEVIN O’BANON M 36
MASON DUCHATSCHEK M 36
27 2:55:32 CHESS CLUB Male Open 22
MICHAEL STAGG M 16
ANTHONY GLICKERT M 16
JAKE GARANZINI M 15
CALEB WHEELER M 17
28 2:56:22 SLEEPY RUNNY NOSES Corporate 2
STEVE WEST M 37
SCOTT HERDEMAN M 34
FRED PUGLIANO M 39
ROBERT SCHAEFER M 44
29 2:56:48 TCP Male Open 23
TIM SCHMIDT M 16
JIM SCARIOT M 17
JEREMY REYNOLDS M 17
DAN MARINCEL M 16
30 2:58:55 HETEROGENEOUS HARRIERS Mixed Open 3
PETER LUKASIEWICZ M 50
CHARLES KOLSKY M 48
DIANE ALEXANDER M 23
REBECCA STACY M 29
31 3:01:12 CP2J Male Open 24
PATRICK ROBINSON M 39
JOSEPH PFEIFFER M 38
JIM SPENCER M-WH 46
CASEY ADAMS M-WH 16
32 3:01:30 SARTORIUS Mixed Open 4
SHEP NICKEL M 22
CHRIS SUMEY M 23
REBECCA CHANCEY F 23
LISA BAUMAN F 22
33 3:05:44 THE FACULTY’S FINEST Male Open 25
BRYAN TRAUGHBER M 25
PAT LITTLETON M 35
KEVIN POELKER M 25
JOE KLUG M 26
34 3:05:58 ROB’S RUNNING RENEGADES Mixed Open 5
ELIZABETH LEACH F 16
PAULA GAMBLE F 23
ROBERT MULLER M 26
BRENT HORTON M 15
35 3:06:16 WORKOUT COMPANY 1 Corporate 3
PATRICK MCWARD M 37
DAN MCMANEMY M 32
EMILY KARL F 24
RITA DIEKEMPER F 43
36 3:07:20 THE HAS BEENS Female Open 1
COLLEEN CASEY F 31
JANE KRAMPER F 44
ROXANNE PATRYLAK F 33
JODY PINTAR F 33
37 3:07:25 CUT ONE Male Open 26
JOHN WILCOX M 51
BILL MCLAUGHLIN M 40
MATT COOPER M 24
BRIAN TAYLOR M 25
38 3:07:40 WORKOUT COMPANY II Corporate 4
GREG KELLER M 34
PHIL SPEARS M 31
ANTHONY RIVITUSO M 24
JOE PULEO M 24
39 3:09:38 MICHELOB ULTRA RUNNERS Corporate 5
DREW FIGES M 36
HESSE CHRIS M 36
TROY CRITES M 29
DONNA HESSE F 29
40 3:09:51 EUREKA COACHES Corporate 6
MARK MILLER M 29
MARK KIMBALL M 50
MIMI LONDOFF F 38
JOHN MILLER M 58
41 3:09:56 THE RUNNETTES Female Open 2
NATALIE JANDRASEVIC F 15
KATIE PRUNTY F 15
SHANNON LEINERT F 17
MERIDETH SNOW F 17
42 3:11:17 SMASHING PUMPKINS Female Open 3
SILVEY BRITTON F 16
KRISTIN SCOLARICI F 15
KELLY STILES F 15
ASHLEY HAYS F 15
43 3:12:23 X-FACTOR Male Open 27
PATRICK GRAHAM M 14
MAX KNOEDELSEDER M 14
ALI KARAMUSTAFA M 14
KYLE BARRETT M 16
44 3:13:27 CRACKER SOUL Male 160+ 2
BOB CHITWOOD M 42
BRIAN CODY M 43
MARK SCHELLENBERG M 41
STEVE IVERSON M 48
45 3:16:24 ANASTAMOSES Mixed Open 6
NSANGOU GHOGOMU M 22
CHARLES RICHERT M 24
KATHLEEN MCKEON F 22
KARI NELSON M 23
46 3:16:28 CUT 2 Male 200+ 2
DAVE MCCOLLUM M 52
JOHN GREY M 54
RANDY GOBEN M 54
TOM BROWNLOW M 52
47 3:17:21 MADM Mixed 160+ 1
ARIK DOROMBA M 30
MICHAEL CEALSON M 21
DAVID JOHNSON M 22
MATT LINN M -
48 3:21:31 JC LADY JACKELOPES Female Open 4
MADELEINE KEENAN F 15
ASENATH NADMON F 16
BRITT MARSHALL F 17
MEGAN MCGINNIS F 16
49 3:22:54 TEAM HEADSTRONG Female Open 5
MOLLY SCHLAMB F 16
LEAH DIABER F 15
BETH PANKE F 14
BLAIR SAEKS F 16
50 3:23:43 180 ENERGY RUNNERS Family 1
JEFF BOCKHORN M 42
JOANNE BOCKHORN F 43
PAIGE BOCKHORN F 19
JACOB BOCKHORN M 17
51 3:24:01 KAREN’S TEAM Female Open 6
CAROLYN FEDERHOFER F 36
RITA OWENS F 42
KAREN HARRIS F 40
MELANIE HOLDEN F 29
52 3:26:25 180 ENERGY RUNNERS Mixed Open 7
DAVE HARVEY M -
CHRISTINE CALTAGIRONE F 25
JENNIFER SCHALLER F -
RICK WOODS M -
53 3:27:07 THE FROZEN FOUR Male Open 28
JODY LURK F 25
DAN RING M 45
STEVE CARMICHAEL M 35
BRIAN TSCHANNEN M 47
54 3:27:36 THE INCREDI-GIRLS Female 160+ 1
JEANNE CODY F 43
SUSAN IVERSON F 43
MARILYN MARTIN F 50
SANDY LONG F 43
55 3:28:43 TEAM NERCURY Corporate 7
JIM GILMAN M 48
SHEILA DREIMERY F -
MARIA WETZEL F 34
BLAKE HOEL M 38
56 3:31:19 TAGE – YOU ARE IT Male 160+ 3
ARON RAULS M 26
GARY MAIER M 57
TANYA CROWS F 50
ED FITZHENRY M 48
57 3:31:25 WASH U WOMEN’S CREW Female Open 7
SILKE KOESTER F 21
KRISTEN NELSON F 21
CHRISTINE STROIK F 20
ANNIE KO F 18
58 3:35:54 SLOW MOTION Mixed 160+ 2
GARY FOURTNEY M 45
KATIE REBOULET F 33
THERESA TELFORD F 46
GARY CREWS M 53
59 3:36:00 NEED FOR SPEED  Male Open 29
ROBERT WONG M 23
AARON LEE M 22
ERIC GAPUD M 24
AMBROSE WONG M 21
60 3:36:50 JENNETT FAMILY Family 2
LANA JENNETT F 51
DEBBIE DURRWACHTER F 41
ALI JENNETT F 20
SARAH JENNETT F 14
61   3:37:47 JC LADY JACKALOPES     Corporate 8
BRAD WESTON M 48
JIM RABLE M 29
DINAH WESTON F 40
KENT MC MILLAN M 48
62 3:38:52 PRO REHAB      Corporate 9
JASON BENNETT M
EILEEN WEBBER F 24
LINDSAY LEDBETTER F
JASON GARNER M 23
63 3:44:13 THE POLAR EXPRESS        Female Open 8
ANNIE HOLDER F 29
LIZ FLATKEN F 29
JODI MOLITOR F 29
BETH HEMENWAY F 30
64 3:45:26 RUN FOR COURTNEY        Female Open 9
LEE ANNE HENDERSON F 26
RENEE MC CULLOCH F 25
TIFFANI SWEENEY F 27
JO ANNE SWEENEY F 53
65 3:47:39 SLRC B          Mixed Open 8
KATHY HALLEY F
BOB GASS M
ROB SMITH M
DIANA DE GRAFF F
66 3:48:50 CHERYLS TEAM     Mixed Open 9
CHERYL BERGIN F 32
DON BERGIN M 35
MEGAN BERGIN F 32
DANIEL RUBENSTEIN M 38
67 3:49:31 HOT TROTTERS         Female Open 10
KIM EVASON F 27
JESSICA ESPARZA F 26
PAULA MALONE F 22
JEN FETTING F 26
68 3:50:36 STRIDING SLACKERS      Mixed Open 10
JAMES DE BRECHT M 27
AMY PARKER F 34
ERIN CONRY F 29
TRAV LINGLE M 15
69 3:54:35 TEAM GUINEA            Male 200+ 3
AMY NORMAN F 25
KAREN CIMA-THORNHILL F 34
MARY YOUNG F 38
JEFF COPELAND M 40
70 3:59:51 SLRC C             Mixed Open 11
LIANY FOK
LINDA GREENSFELDER
MARJIE FIEVOGEL
LAUREN DE GRAFF
71 4:00:47 SLUSHERS TEAM             Corporate 10
MIKE SLUSHER M 53
LAWSON PRIMM M 50
LISA MILD F 41
ROBERT VOGEL M 45
72 4:09:07 SLRC A                  Mixed Open 12
JIM TOBIAS M
CHERYL LIEVET F
MARSHA TURNER F
PATAVEE VANADILOK
73 4:13:44 BRIDGEWAY BOMBSHELLS           Female Open 11
JANET PROOST F 37
SAMANTHA SOKOLOWSKI F 28
KATIE MOHR F 27
SUE TACKES F 46
74  4:13:54 SCENIC RUNNERS            Female Open 12
ELENA CLAUS F 31
HEATHER DU PUIS F 26
TERRI JARUS F 51
AMY OCHOA F 31